Open menu

                                                                        Загальна інформація

Відокремлений структурний підрозділ "Маріупольський фаховий коледж Державного вищого навчального закладу "Приазовський державний технічний університет" – перспективний заклад фахової передвищої освіти, що дінамічно розвивається та має необхідний кадровий потенціал, матеріально-технічну базу. 

ВСП "Маріупольський фаховий коледж ДВНЗ "ПДТУ" здійснює підготовку фахових молодших бакалаврів за спеціальностями: 081 Право, 073 Менеджмент, 151 Автоматизація та комп'ютерно-інтегоровані технології, 133 Галузеве машинобудування, 131 Прикладна механіка, 141 Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка, 192 Будівництво та цивільна інженерія, 275.03 Транспортні технології (на автомобільному транспорті), 242 Туризм.

Історична довідка

ВСП "Маріупольський фаховий коледж ДВНЗ "ПДТУ" (м.Маріуполь) організований у 1901 році за рішенням Маріупольської міської думи як нижче механіко-технічне училище

В 1927р. перейменований як металургійний технікум Наркому воєнної промисловості.

У 1963р. перейменований в Індустріальний технікум (розпорядження Ради Міністрів УРСР №144 від 08.02.63р.) і підпорядкований Міністерству чорної металургії УРСР.

У 1992р. технікум увійшов до складу Державного комітету України з металургійної промисловості (наказ Держкомітету від 10 січня 1992р. № 7).

На підставі Постанови Кабінету Міністрів "Про вдосконалення мережі вищих та професійно-технічних навчальних закладів" від 25.05.1997р. № 526 та наказу Міністерства освіти "Про реформування мережі вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти" від 20.06.1997р. № 218 технікум увійшов до складу Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) як структурний підрозділ без права юридичної особи.

Наказом МОНУ від 16.04.2009 р. № 331 «Про реорганізацію структурних підрозділів Приазовського державного технічного університету» Індустріальний технікум ПДТУ та Маріупольський коледж ПДТУ реорганізовано шляхом об’єднання в Маріупольський коледж Приазовського державного технічного університету.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26.05.2020 р. № 693 «Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет» Маріупольський коледж ДВНЗ «ПДТУ» перейменовано в Відокремлений структурний підрозділ «Маріупольський фаховий коледж Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет» (наказ ректора ПДТУ № 195-05 від 07.10.2020 р. «Про перейменування та організацію роботи щодо виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 26.05.2020 № 693 Про перейменування відокремлених структурних підрозділів Державного вищого навчального закладу «Приазовський державний технічний університет»).

Основним документом, який регламентує діяльність коледжу є Статут ПДТУ та Положення про ВСП "МФК ДВНЗ "ПДТУ", в якому враховано специфіку навчального закладу.

Зміст освіти визначається освітньо-професійною програмою підготовки, навчальними програмами дисциплін, іншими нормативними актами органів державного управління освіти та коледжу.

01.06.2011 на урочистому нагородженні лауреатів щорічної загальнонаціональної громадської акції "Флагмани освіти і науки України" Маріупольському коледжу ДВНЗ «ПДТУ» вручили диплом від Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України "За вагомий внесок у розвиток освіти і науки України", кришталеву нагороду "Флагман освіти і науки України 2011" та презентаційне видання "Флагмани освіти і науки України".

Гідними носити звання «Флагман освіти і науки України» визнано понад 300 лауреатів акції, серед яких заклади освіти та науки, визначні особистості, заслужені працівники освіти, народні вчителі, обдаровані діти. Лауреатів було визначено за підсумками рейтингів управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій та інститутів післядипломної педагогічної освіти.

 

В 2021 році в періодичному виданні "Фахова передвища освіта" була опублікована стаття, присвячена 120-річчу навчального закладу - "120 років - шлях звершень і перемог".